top of page

TEYDEB Hakem Ziyaretleri Hakkında…

 

TEYDEB süreçlerinin en önemli aşamalarından biri de hakem ziyaretleri. Projenin durumuna göre TÜBİTAK tarafından belirlenen ve değişen sayılarda olabilen hakem ziyaretleri projenin sonucunu doğrudan etkilemektedir. Ziyaretli hakemlerin isimlerinin belli olması ile birlikte proje yürütücüsüne bilgi maili gitmekte ve hakemin irtibat bilgileri paylaşılmaktadır. Proje yürütücüsü ile paylaşıldıktan 24 saat sonra hakem ile firma ve proje bilgileri paylaşılmaktadır.

Bu sürecin yönetilmesi projenin sonucu açısından çok önemlidir. Projenin komitede değerlendirilmesi öncesinde olan hakem ziyaretlerinin olumlu geçmesi, projenin olumlu sonuçlanmasının en önemli basamağıdır. ASİL MÜŞAVİRLİK olarak, danışmanlık verdiğimiz firmalarımıza, bu süreci doğru yönetmeleri konusunda önemli tavsiyeler vermekte ve projenin her aşamasında olduğu gibi bu aşamasında da birlikte hareket etmekteyiz.

Ziyaretli hakemler belli olduktan sonra hakemlerle irtibata geçilmesi çok önemlidir. Hakeme bilgi gitmesi için 1 günlük bir süre bekledikten sonra hakemle firmanın ivedilikle irtibata geçmesi, bu konuyu önemsediğinin göstergesi olacaktır. Hakem ile görüşüp uygun olduğu bir vakitte davet etmek gerekmektedir. Toplantı vaktini belirlerken çok acele etmemek ve sunum hazırlanması için vakit kazanma adına mümkünse bir hafta sonrası bir zamana hakemi davet etmek uygun olacaktır.

Hakem ziyarete geldiğinde değerlendirme kriterlerine cevap verecek bir sunum yapmak çok önemlidir. Sunum çok uzun ve sıkıcı olmamakla birlikte hakemin kafasındaki bütün sorulara da cevap vermelidir. Hakem, değerlendirme aşamasında dolduracağı değerlendirme formunun bütün sorularına cevap bulmalıdır. ASİL MÜŞAVİRLİK olarak, sunumun hazırlanması ve revize edilmesi konusunda sizinle birlikte hareket ederek, projenin sürecinin bu önemli aşamasında da sizi yalnız bırakmamış olacağız.

ASİL MÜŞAVİRLİK olarak, defalarca hakem sunumlarına katılmış olmanın tecrübesini sizinle paylaşmış olacağız. Sadece deneyimle elde edilebilecek olan bazı küçük görünen ancak çok önemli olan bazı detaylar sayesinde, hakem sunumunuz çok olumlu geçecektir. Herkesin malumudur ki olması gereken şeyler ve temayüllerin yazıldığı bir yer bulunmamaktadır.

Bütün süreç göz önünde bulundurulduğunda sizlerle yaklaşık iki senelik bir Ar-Ge yolculuğuna çıkmış bulunmaktayız. ASİL MÜŞAVİRİLİK olarak bu sürecin her aşamasında size danışmanlık hizmeti sunmayı hedeflemekteyiz. Projelerimizin başarı ile tamamlanması bizim için en büyük başarı ve mutluluk vesilesi…

bottom of page